5 spôsobov, ako zarábať na písaní

Baví Vás písanie? Máte tak trochu umeleckú dušu a radi svoje myšlienky pretavujete do viet a kreatívnych textov? V tom prípade by ste mali svoju záľubu premeniť na zdroj príjmu. Je to možno jednoduchšie, ako si myslíte. Ako sa dá zarábať na písaní, si povieme v nasledujúcich tipoch.

  1. Založte si blog

Vynikajúcou možnosťou zárobku je založiť si vlastný blog. Musíte však písať o niečom, čo ľudí zaujíma. A v danej oblasti musíte byť naozaj na slovo vzatý odborník! Veď len ak čomusi rozumiete, môžete o tom dennodenne písať a pridávať nové príspevky. Dobrý blog musí byť aktívny, prínosný pre čitateľa a zaujímavý. Len tak si nájde svojich fanúšikov. A ako na ňom zarobíte? Ak bude blog čítaný, máte možnosť umiestniť naň tematickú reklamu, ktorá bude zdrojom zárobkov.

  1. Prispievajte na firemné blogy

Každá firma – či už veľká alebo malá – musí mať v dnešnej dobe svoju internetovú stránku. Je to doslova nutnosť! Súčasťou firemných internetových stránok sú často aj firemné blogy. Na nich môžu klienti získať informácie o tom, ako používať výrobky firmy, prípadne sa tu dozvedieť novinky zo života firmy, zaujímavé nápady a návody. Avšak podnikatelia väčšinou naozaj nemajú čas každý deň na blog prispievať. A preto si zaplatia externých prispievateľov. To môžete byť práve Vy!

  1. Píšte recenzie

Ste milovníkom dobrého jedla a pravidelne navštevujete vychytené reštaurácie? Ich majitelia Vám iste radi zaplatia za dobrú pravdivú recenziu. Alebo milujete kozmetiku a s radosťou sa podelíte o svoje dojmy z novej značky? Recenzie sú vynikajúcim zdrojom príjmu mnohých blogerov.

  1. Staňte sa redaktorom internetového časopisu

Viete vynikajúco spracovať aktuálne témy? Myslíte si, že dokážete písať pútavo o bežných veciach a zaujať mnohých čitateľov? Tak si skúste nájsť prácu ako externý prispievateľ do internetových magazínov. Mnohé z nich fungujú na princípe spolupráce s externými redaktormi, ktorí pracujú z domu.

  1. Tvorte reklamné slogany

Ak máte tak trochu „básnické črevo“, možno je pre Vás tou správnou cestou práve tvorba reklamných sloganov. Chytľavé a pútavé slogany, ktoré dokážu osloviť cieľové publikum, si od Vás určite s radosťou kúpia rôzne firmy. Stačí ponúknuť svoje služby!

Ak ste naozaj kreatívny pisateľ, určite bude jedna z týchto možností zárobku pre Vás tá pravá!

 

 

FOTO: © ptnphotof | / Dollar Photo Club

Pridaj komentár